Všichni jsou překvapeni… ty nejčastější chyby při aplikaci očního make-upu a výběru řasenky
I něco tak (na první pohled) triviálního, jako je aplikace řasenky, často dopadá opravdu tragicky. To není nic příjemného, protože očního make-upu si lidé všímají nejvíce. Aby toho nebylo málo, mohou vám nevzhledné řasy zkazit opravdu celý make-up. Problémem bývá i výběr samotné řasenky. Většina žen vůbec neví, jak si vybrat správný kartáček, či moc nechápou, k čemu jednotlivé kartáčky jsou. Dnes se pobavíme o těch nejčastějších chybách, kterých se dopouštíme při výběru řasenky a při jejím užívání
Chyby v oblasti očního make-upu
1. Špatný tvar kartáčku
Ženy mají při nákupu řasenky vcelku jednoduchá kritéria. Vybírají si kartáček, který má velikost a tvar v souladu s tím, jakého účinku chtějí dosáhnout. Bohužel ale velký spirální kartáček nutně neznamená objemné a natočené řasy. Větší kartáčky se špatně dostávají na hůře dostupná místa a pro jejich optimální užívání je potřeba zručnost.
Ideální kartáček není příliš velký. Jeho štětiny nejsou příliš řídké a jsou delší uprostřed, než na okrajích. Kartáček by se měl směrem ke špičce zužovat. Měl by mít tvar elipsy a neměl by být příliš velký. Nejen, že vám tento kartáček usnadní nanášení řasenky, ale také díky němu předejdete tvorbě žmolků a šmouh.
2. Nevhodný materiál kartáčku
Většina žen naštěstí opustí klasické kartáčky a sáhne po těch silikonových, které jsou přesnější. Právě tradiční kartáčky často tvoří žmolky a nevhodně oddělují řasy.
Silikonový kartáček jen po všech stránkách vhodnějším produktem.
3. Složení řasenky – záleží na něm
Většina řasenky je směsí vosků, černého pigmentu a vody. Konzervanty sice prodlužují výdrž řasenky, ale nepomáhají našim řasám. Naštěstí se dnešní řasenky vyvíjejí i s příměsí vyživujících složek, které pomohou řasy obnovit, chránit a vyživit.
4. Nedostatečné čištění kartáčku
Mnoho z nás si jistě kartáček od řasenky nečistí, faktem ale je, že je to potřeba v případě, že cheme produkt udržet v efektivním stavu. Nemytý kartáček je zdrojem bakterií a centrem pro tvorbu žmolků. Během aplikace se žmolky dostanou na naše řasy, kde se poté začnou loupat. Mohou nám takto dráždit spojivky.
5. Příliš mnoho řasenky na řasách
Toto je velký problém řady žen. Snažíme se zajistit si co nejlepší účinek, což ale v praxi často znamená, že si na řasy aplikujeme přespřílišné množství produktu. Řasy jsou poté plné žmolků, nepřirozeně husté, zatížené a naprosto groteskní.
6. Přidávání vrstev řasenky během den
Jedná se o jednu z nejvážnějších make-upových chyb. Aplikovat čerstvou řasenku na vrstvu, která již zaschla, je opravdu těžkým úkolem. Po aplikaci vaše řasy nebudou oddělené, namísto toho budou plné produktu. Aby toho nebylo málo, kartáček musí novou vrstvu aplikovat na již ztvrdlé řasy, které může lehce zlomit. Po několika hodinách si produkt zkrátka odličte a naneste znovu. Tímto způsobem si ušetříte spoustu trápení.